Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Do not fill this:

Ukázka obsahu:

VÝPOČET PODLAHOVÉ PLOCHY JEDNOTKY

22.4.2004, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při hledání správného řešení je nutné především vyjít ze zadání, pro jaký účel se má výpočet podlahové plochy bytu provést. Pravidla pro výpočet podlahové plochy bytu podle zákona o vlastnictví bytů se odlišují od pravidel pro oceňování bytu a nebytového prostoru, popř. pro výpočet podlahové plochy bytu pro účely stanovení nájemného z bytu a úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu.

   Geodetické firmy, které provádějí zeměměřické činnosti spojené s realizací zákona č. 72/1994 Sb., o vlastnictví bytů, se velmi často setkávají s úkolem určit podlahovou plochu bytu nebo nebytového prostoru. Zdánlivě jednoduchý úkol se však velmi často stává předmětem výměny názorů a dokonce i různých výsledků v určení. Není to však způsobeno náročností zeměměřické činnosti, ale skutečností, že na výpočet podlahové plochy není jednotný názor a v řadě případů se zeměměřiči dostávají do rozporů s objednateli prací, především s vlastníky jednotek, kteří jsou vedeni snahou docílit takového výpočtu podlahové plochy bytu, který by byl co nejmenší a svoje názory a požadavky nekompromisně prosazují.

   Argumentují, že zákon o vlastnictví bytů blíže nespecifikuje výpočet uvedených ploch, popř. užívá ne vždy jednoznačných pojmů, neuvádí, zda se do podlahové plochy započítávají např.: okenní a dveřní ústupky, nosné sloupy uprostřed místností, přizdívky u stěn (sokly) do různé výšky (až 1.5 m, na kterých jsou postaveny skříňky), příčky, které nerozdělují místnost a nejsou vysoké až ke stropu (např. v koupelnách společných s WC), dále plochy, které jsou vymezeny schodištěm mezi horní a dolní místností jednoho bytu, plochy místností, ve kterých zkosení stropu končí u stěn ve výši např. 30 cm od podlahy, plochy místností s nízkým nebo s částečně nízkým stropem (např.výška 1.5 m), sklepní kóje, a že neřeší nejasnosti, které vznikají u příslušenství bytu, u garáží apod.

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Stavební klub profi.

 

Jsem již registrovaný na Stavebním klubu profi:

Nejsem registrovaný:

ZAREGISTRUJTE SE
ZDARMA

Registrace Vám přinese řadu výhod:

  • každý týden obdržíte ZDARMA do své e-mailové schránky e-mailové noviny obsahující nové články ze stavebního oboru;
  • okamžitý přístup do neplacených článků a dotazů na portále www.stavebniklub.cz

  • přístup do rozsáhlého archivu příspěvků na portále www.stavebniklub.cz


Registrace je zcela zdarma a bez jakýchkoli závazků.

 

 

Získejte více informací o modulech DU profi