dnes je 8.2.2023

Input:

Do vily Nová Koulka v Praze se otiskl pozemek

24.8.2017, , Zdroj: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (www.abf-nadace.cz)

Vila Nová Koulka si stavební pozemek nezjednodušila, naopak složitý terén se otiskl do její architektury. Oblá hmota Nové Koulky s výhledem na Vyšehrad plynule a soudobě vyrůstá z místa. Nyní se vila uchází o titul Stavba roku 2017.

Že má funkcionalismus místo i ve 21. století a může dát vzniknout netradiční vile, ukazuje stavba vily Nová Koulka v Křížové ulici v Praze. Dům, jehož autorem je Mgr. Ing. Milan Kopeček, MBA, respektuje ráz místa, stejně jako prostorové i legislativní limity. Do architektonické podoby vily se otiskl složitý pozemek, takže oblé tvary domu jakoby vyrůstají z terénu.

Jednoduchý povrch fasády, okenní pásy, pohledový beton nebo detaily z ploché oceli stavbě propůjčují neopakovatelnou tvář. Předností vily je originalita a hravost architektonicky determinující různorodost jednotlivých bytů. Rozhodně nejde o fádní stavbu. Vila navíc sousedí s parkem a komorním prostředím, které zaručuje bezpečnost. Uživatele oslovují i nízké provozní náklady.

Originální arkýř

Vile s výhledem na Vyšehrad dominuje arkýř, jenž je pojatý velmi neortodoxně a je koncipován jako nepravidelné prosklené vybočení vnitřního prostoru mimo stavbu. To vše se zamýšlenou absencí vnějších statických podpor.

Uvnitř vily jsou ve všech obytných místnostech chladicí stropy prováděné do rastrů SDK, které byly velmi náročné na

Nahrávám...
Nahrávám...