Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k tématu:
Vztahuje se k typu informace:

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Dotaz: Správa vodního toku a využití sousedících pozemků

11.5.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Může správce vodního toku využít při jeho správě pozemky, které s vodním tokem sousedí?

Odpověď:

Ano. Správci vodních toků mohou při výkonu správy využít, resp. užívat pozemků sousedících s korytem vodního toku, a to při splnění několika podmínek (§ 49 odst. 2 vodního zákona). Předně musí být užití pozemků „nezbytně nutné“, tedy neexistuje žádná jiná alternativa, jak správu toku provést, správce vodního toku musí užití

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Stavební klub profi.
Pravidelné zpravodajství
 +420 222 539 333  info@stavebniklub.cz
 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: