Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Do not fill this:

Jaké jsou možnosti v případě „zatížení“ pozemku zpracováním územní studie?

9.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Podle ust. § 43 odst. 2 stavebního zákona lze podmínit využití plochy pořízením územní studie a vložením dat o ní do evidence územně plánovací činnosti (§ 30 odst. 4 stavebního zákona). To znamená, že pro jakýkoliv pozemek nacházející se v předmětné ploše by nemělo být vydáno územní rozhodnutí, které by mohlo prověření do budoucna ztížit či znemožnit, dříve, než bude pro celo plochu zpracována územní studie.

Poté, co je územní studie evidována v evidenci územně plánovací činnosti, stává se územně plánovacím podkladem, který musí být při rozhodování v území zohledňován, a pokud neexistují závažné důvody pro jiný postup, také respektován. Pro podmínku

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Stavební klub profi.
Pravidelné zpravodajství
 +420 222 539 333  info@stavebniklub.cz
 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Do not fill this: