Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Kdy lze (ještě) dodatečně povolit stavbu?

16.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Žádost o dodatečné povolení stavby je mnohdy stavebníky podávána, i opakovaně, v různých momentech řízení o jejím odstranění, přestože zákon předpokládá její uplatnění do 30 dnů od zahájení řízení o odstranění stavby (ust. § 129 odst. 2 stavebního zákona).

Krajními případy mohou být ty, kdy stavebník podá žádost o dodatečné povolení stavby ještě před zahájením řízení o jejím odstranění, anebo po jeho pravomocném ukončení. Způsoby vyřízení takto opakovaně, předčasně či opožděně uplatněných žádosti přitom mohou být různé, s přihlédnutím právě ke specifickému charakteru řízení o dodatečném povolení stavby, které je zákonem „vloženo“ do řízení o jejím odstranění.

Pokud stavebník zjistí, že

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Stavební klub profi.
Pravidelné zpravodajství
 +420 222 539 333  info@stavebniklub.cz
 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: