dnes je 23.5.2024

Input:

Kontroly žebříků a kniha ručního nářadí

26.2.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jsme administrativní budova a máme zaměstnané údržbáře, kteří dělají drobné údržbářské práce. Musíme mít knihu žebříků? Žebříky samozřejmě máme, a zhruba dvakrát ročně je údržbáři i používají. Na odborné práce (malování apod.) jsou najímány firmy. Jak často a jak žebříky máme kontrolovat? Musíme mít knihu ručního nářadí? Ruční nářadí také máme, a také jej používáme (akuvrtačky, vrtačky…). Elektrické revize ručního nářadí provádí elektrikář jednou ročně, záznam je vedený v požární knize. Na odborné práce (elektrické, instalatérské apod.) jsou najímány firmy.

Žebříky

Problematiku práce na žebřících řeší nařízení vlády č. 362/2005 Sb., o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky.

Příloha k nařízení vlády č. 362/2005 Sb., která stanoví další požadavky na způsob organizace práce a pracovních postupů, které je zaměstnavatel povinen zajistit při práci ve výškách a nad volnou hloubkou, a na bezpečný provoz a používání technických zařízení poskytovaných zaměstnancům pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou, řeší v Části III. Používání žebříků.

Zde je přímo uvedeno, že zaměstnavatel zajistí provádění prohlídek žebříků

Nahrávám...
Nahrávám...