dnes je 15.7.2024

Input:

Nový stavební zákon a povolování staveb

26.1.2022, Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:59:05

Na webináři se dozvíte přehled změn v povolování staveb, které s sebou přinese nový stavební zákon. Školení je vhodné jak pro podnikatele ve stavebnictví, tak pro zástupce samospráv, pracovníky úřadů i právníky se zájmem o tuto problematiku. Součástí školení je také prostor pro Vaše dotazy.

Kapitoly videa

Obsah webináře:

  • Představení nové podoby procesu povolení stavby před stavebním úřadem.
  • Integrace rozhodování, digitalizace, hlavní změny proti platné úpravě, dotčené orgány, účastníci, přezkum, dozor.
  • Příprava žádosti a příloh – na co si dát pozor, procesní souvislosti.
  • Řízení EIA, změny stavby, kolaudace, přestupky, odstraňování staveb, soudní přezkum.

Lektor

Mgr. Alžbeta Nemeškalová Rosinová, Ph.D.

Mgr. Alžbeta Nemeškalová Rosinová, Ph.D.

Alžbeta Nemeškalová Rosinová (Frank Bold Advokáti) se věnuje veřejnému právu, zejména právu správnímu, stavebnímu a právu životního prostředí. Je specialistkou na témata územního plánování a stavebního zákona. Pomáhá klientům z řad obcí i developerů s nastavením efektivního, a přitom transparentního vztahu ve fázi vstupu developera do území.

Mgr. Pavel Černý

Pavel Černý (Frank Bold Advokáti) se věnuje především případům z oblasti stavebního, ústavního a občanského práva a práva ochrany životního prostředí. Poskytuje odbornou podporu ostatním právníkům Frank Bold, publikuje v českých i zahraničních právních časopisech, je spoluautorem knihy Průvodce novým správním řádem. Přímo se také podílel na původní verzi návrhu nového stavebního zákona.

Nahrávám...
Nahrávám...