dnes je 20.6.2024

Input:

Ostatní stavby - garáže, inženýrské stavby, drobná architektura

1.11.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

33 Ostatní stavby – garáže, inženýrské stavby, drobná architektura

Mezi ostatními, jinde neuvedenými stavbami jsou jednak například garáže, jednak nesourodá množina různých inženýrských staveb (silnice, mosty) až po drobnou architekturu jako jsou třeba pomníky.

Garáže

Garáže jsou z hlediska četnosti prodejů nejvíce obchodovaným sektorem drobných staveb. Do tohoto sektoru nepatří garáže u rodinných domů nebo rekreačních objektů (i když se jedná o garáže samostatně stojící), které tvoří s těmito objekty funkční celek a jsou také s nimi obchodovány.

Samostatně se obvykle obchodují:

  • Samostatné garáže, které netvoří funkční celky s jinými objekty

  • Řadové garáže

  • Garážová stání nadzemní nebo podzemní

Zvláštním sektorem z hlediska trhu jsou velkokapacitní garáže, obvykle vícepodlažní a spojené s některými službami (mytí aut, pneuservis, výměna oleje, drobné opravy).

Samostatné garáže, řadové garáže a garážová stání jsou prakticky ve všech lokacích České republiky velmi vyhledávané, což souvisí jak se vzrůstajícím počtem automobilů, tak i s jejich vyšší cenou.

Zvláště v Praze je poptávka po garážích extrémně vysoká. Skokově se zvýšila po zavedení tzv. modrých zón, tedy zón s omezenou a zpoplatněnou možností parkování na veřejných prostranstvích v některých částech Prahy (Praha 1, 2, 3, 7 a další).

I v ostatních městech poptávka po garážích stále stoupá, protože vzhledem k nedostatku

Nahrávám...
Nahrávám...