dnes je 16.6.2024

Input:

Plastové podhledy

2.2.2008, Zdroj: Verlag Dashöfer

8.5.7
Plastové podhledy

Výrobky z plastů nacházejí uplatnění v kazetových systémech jako vkládané desky, případně jako součásti desek z jiných materiálů. V této souvislosti byly také již uváděny. Pomineme kutilské a drobné řemeslné využití plastových dílců, lepených přímo na stropy nebo vyrovnávací latě v obytných místnostech. Zde se zaměříme na řešení, kde se vlastnosti plastů výrazně uplatňují.

  • Tepelně izolační podhledy

Jednu z výhodných aplikací představují zpěněné tvrzené polyuretanové podhledové desky s oboustrannou hliníkovou nebo PVC folií. Lze je využít jak pro novostavby průmyslových, zemědělských a obdobných staveb, tak i k jejich dodatečnému zateplení.

Těmto účelům jsou přizpůsobeny formáty desek, obvykle 2500 x 1200mm a tloušťky od 30 do 140 mm. Ve vazbě na tloušťku desek uvádějí někteří výrobci maximální délky desek až 12 000 mm. Tloušťka folie PVC bývá oboustranně 0,5mm, u hliníku 0,05 mm. Hliníková fólie je na lícové straně opatřena nátěrem, na rubové antikorozní úpravou. Objemová hmotnost desek se pohybuje okolo 30 kg/m3, použitý materiál – zpěněný tvrzený polyuretan (PUR) – musí být samozhášivý, neodkapávající.

Desky jsou vkládány do konstrukce, připevněné resp. zavěšené na střešní nebo stropní konstrukci objektu. Komerční

Nahrávám...
Nahrávám...