dnes je 8.12.2023

Input:

Residence Garden Towers na Žižkově je největší rezidenční budovou v Praze

24.8.2017, , Zdroj: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (www.abf-nadace.cz)

Uspokojit poptávku po rezidenčním bydlení v pražské metropoli není snadné. Hned 700 novými byty doplnila realitní trh Residence Garden Towers na Žižkově a stala se největší rezidenční budovou v Praze. Nejen proto soutěží o titul Stavba roku 2017.

Žižkov se znovu probouzí a konkuruje dalším pražským čtvrtím. Zatímco oblast Olšanské ulice byla do výstavby nového rezidenčního bydlení zaměřená především administrativně, nyní získala zcela nový rozměr. Současně vnesla život do té doby zanedbaného brownfieldu.

 

Před výstavbou obytného komplexu byl pozemek v Olšanské ulici částečně zastavěný víceúrovňovými garážemi, sklady nebo dílnami. Půda i část staveb byla znečištěna především ropnými produkty, proto celá oblast prošla nejdříve dekontaminací.

 

Osmnáct podlaží a zeleň

 

Residence Garden Towers pojal autor projektu, společnost CENTRAL GROUP, a.s., jako geometricky jednoduchý soubor. Ten je tvořen téměř čtvercovou podnoží s pěti nadzemními podlažími s uzavřeným vnitroblokem a pěti věžemi čtvercového půdorysu s osmnácti nadzemními podlažími, které se hmotově propisují k terénu.

 

Pod celým půdorysem objektu jsou ve třech suterénních podlažích umístěné garáže a technické domovní zázemí. Všechny střechy jsou ploché, v úrovních nad pátým nadzemním podlažím a ve vnitřním dvoru je parková úprava s intenzivně udržovanou zelení. Tyto poloveřejné prostory jsou

Nahrávám...
Nahrávám...