dnes je 14.6.2024

Input:

Stavební úpravy a rekonstrukce výškové budovy v Měšicích u Prahy. I sklad může být moderní a účelný

24.8.2017, , Zdroj: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (www.abf-nadace.cz)

Ani průmyslový objekt, ve kterém je sklad a logistické zázemí, nemusí působit fádně. Stavební úpravy a rekonstrukce vdechly výškové budově v Měšicích u Prahy nový styl, který je moderní a účelný. Objekt se nyní uchází o titul Stavba roku 2017.

Výšková budova je umístěna v průmyslové zóně, a proto projekt, jehož autorem je společnost LABOR13 s.r.o., nesledoval integraci do krajiny. Zaměřil se ale na moderní vzhled, účelnost a praktičnost.

Součástí úprav nebyla jen rekonstrukce, ale také nástavba a změna užívání části objektu hlavního skladu v logistickém areálu. Při rekonstrukci byly kompletně vyměněny rozvody a napojeny na stávající inženýrské sítě, které se nacházejí v areálu.

Úpravy nechaly vyniknout konstrukci

Hlavní myšlenkou, kterou autoři návrhu sledovali, bylo zachování a zvýraznění nosného systému konstrukce budovy. Jednoduchá betonová „skládačka“ byla očištěna od příček, nánosů a prvků, které časem ztratily svoji funkci. Záměrem projektantů bylo odhalit původní konstrukce a zkombinovat je s moderními prvky. Celkové úpravy byly provedeny do moderního a reprezentativního stylu. Nastaveno bylo jedno patro, takže nyní jich má

Nahrávám...
Nahrávám...