dnes je 10.8.2022

Input:

Výkon funkce stavbyvedoucího

29.3.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Je stavební podnikatel v souvislosti s výkonem jeho předmětu činnosti (a v jeho rámci) při realizaci stavebního díla oprávněn svěřit výkon funkce stavbyvedoucího v rozsahu zák.č.183/2006 Sb. jiné osobě, než svému zaměstnanci např. mandátní smlouvou? Domnívám se, že ano. Vycházím zejména z rozsudku Nejvyššího správního soudu čj. 2 Afs 62/2004-70.

Odpověď:

Podle § 160 odst. 1 zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon),

Nahrávám...
Nahrávám...