dnes je 11.8.2022

Input:

Výstavba kořenové čističky

15.2.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Plánujeme výstavbu kořenové čističky odpadních vod na vlastním pozemku. Pozemek je trvale zatravněná plocha. Jaký je postup z pohledu stavebního zákona?

Odpověď:

Kořenová (vegetační) čistírna odpadních vod je vodním dílem (§ 55 zákona č. 254/2001 Sb., vodní zákon). Podle § 15 odst. 1 písm. d) zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vykonávají u vodních děl působnost stavebního úřadu, s výjimkou pravomoci ve věcech

Nahrávám...
Nahrávám...